360 Degree 80W 100W dimmable LED Corn Light E39 E40 Base Ac100-277V Round Type
Shenzhen Guohui Lighting Equipment Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Guohui
Model Number : GH-CL9-100W
Certification : CE ROHS DLC CETL
Place of Origin : China
MOQ : 1 pcs
Price : Negoticable
Payment Terms : T/T, Western Union, MoneyGram, L/C, Paypal
Supply Ability : 30000pcs / Month
Delivery Time : 5-7days
Packaging Details : Package size: 48*48*40 cm 9pcs / CTN
Power : 100W
Lamp Base : E39 E40
CCT : 5000K / 6000K/ 3000K
PF : >0.95
CRI : > 80
Input voltag : AC100-277V
Warranty : 3 years
Application : Street lighting, replacement for HPS, HID
Contact Now
360 Degree 80W 100W LED Corn Light 5000K E39 E40 Base Ac100-277V Round Type
LED qty 350pcs 2835SMD
beam angle 360 degree
Voltage input
AC100-277V / 347V /480V
Efficiency 130lm/w
IP protection IP65
360 Degree 80W 100W dimmable LED Corn Light E39 E40 Base Ac100-277V Round Type360 Degree 80W 100W dimmable LED Corn Light E39 E40 Base Ac100-277V Round Type
Welcome to send inquiry !
OEM service also can provide
Product Tags:
dlc led lighting
high wattage led retrofit lamps
Wholesale 360 Degree 80W 100W dimmable LED Corn Light E39 E40 Base Ac100-277V Round Type from china suppliers
360 Degree 80W 100W dimmable LED Corn Light E39 E40 Base Ac100-277V Round Type Images